جشنواره عکاسی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

با عنوان " نگارخانه ی پاییز "

بمناسبت نکوداشت یکصد و بیستمین سال تأسیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران

این همه عکس می و نقش نگارین که نمود                             یک فروغ رخ ساقیست که در جام افتاد


باغ دانشکده کشاورزی بیش از 200 سال است  که رخت دلبرانه ی رنگها را پاییز ها بر تن می پوشد و سطرهای عاشقانه بر می انگیزد.  حال ، این باغ کهن در یکصد و بیستمین سال به بر کشیدن دانشکده کشاورزی می خواهد میزبان هنرمندان و هنرورانی باشد که صدها آهوی رمنده را در یک عکس به بند می کشند  و قامت صدها درخت را در یک تصویر شعر می کنند . مفتخریم که نگاههای گوناگون، زیبایی شناس و گوهر بین هنرمندان عکاس را به تماشا و ثبت تصاویر دعوت کنیم . پس تمام قد و با احترام هنرمندان علاقمند را به جشنواره نگارخانه پاییز دعوت می کنیم.

    محورها و موضوعات جشنواره

 عکاسی از محوطه‌ها، بناها، درختان، ساختمان‎‌ها (شامل فضاهای داخلی و خارجی)

عکاسی از فضاهای سبز و چشم‌اندازهای پیرامون‌، گونه‌های جانوری و گیاهی، موزه جانورشناسی، روابط و تعاملات در فضاهای سبز، بافت های تاریخی پیرامون پردیس کشاورزی، فضاهای شهری منتهی به پردیس کشاورزی

آثار و ابنیه‌ای که در مجاورت و درحریم بزرگ پردیس است، مانند کاخ سلیمانیه، حمام مصباح، امامزاده حسن، خیابان‌های مجاور به پردیس و هرموضوعی که به دید عکاسان شرکت کننده بیاید.

 

شرایط عمومی و تخصصی جشنواره

1- عکاسی تنها با دوربین‌های حرفه‌ای آنالوگ و دیجیتال (موبایل قابل قبول نیست)

2- حضور تمامی عکاسان (بانوان-آقایان) به منظور ثبت نام آزاد است.

3- محل ثبت عکس، طبق ماده 2 و موضوعات اعلام شده می باشد.

4- انتخاب حضور یا عدم حضور انسان، بر عهده عکاسان است. اما برگزار کننده و داوران، از پذیرفتن و انتخاب عکس‌های یادگاری معذور است.

5- هیچ محدودیت سنی برای شرکت کنندگان وجود ندارد.

6- استفاده از تمامی تکنیک‌های عکاسی در صورتی مجاز است که از محدوده ثبت و واقع‌گرایی طبیعت، منظره، معماری‌ محض خارج نشود.

7- علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره می توانند فرم ثبت نام اولیه و فایل رزومه عکاسی (پیوست 1) را تکمیل و حداکثر تا تاریخ 10/8/99 آن را به آدرس اینترنتی stu.utcan@ut.ac.ir ارسال نمایند.

8- هر فرد پذیرفته شده جهت عکاسی، به مدت 2 روز میهمان پردیس کشاورزی و منابع طبیعی خواهد بود. این دعوت شامل اسکان و وعده‌های غذایی می‌باشد. در صورت نیاز به مراجعه به مزرعه پردیس، ایاب و ذهاب با پردیس خواهد بود.

9- پذیرفته‌شدگان پس از تایید، می توانند در زمان جشنواره به منظور عکاسی در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی حضور بهم رسانند.

10- در طول مدت اسکان و انجام عکاسی در سطح پردیس رعایت ضوابط دانشگاهی الزامی است.

11- پردیس پس از اتمام مهات ثبت نام، از پذیرش متقاضیان معذور است.

12- با توجه به وضعیت بیماری کرونا، رعایت تمامی قوانین و دستورالعمل های بهداشتی نظیر ماسک، دستکش و استفاده از مواد ضد عقونی الزامی و بر عهده شرکت کننده می باشد. شرکت کننده ملزم به اجرای دستورالعمل‌ها و موارد مطروحه از سوی برگزارکننده می باشد.

شرایط ارسال عکس

1-  هر عکاس می تواند جهت شرکت در داوری حداکثر 15 عکس ارسال نماید.

2- فرمت ارسال عکس‌های دیجیتالی (jpeg) یا (raw) و برای عکس‌های آنالوگ، اسکن دیجیتالی در فرمت jpeg می‌باشد. بدیهی است اصل آثار بایستی نزد شرکت کننده موجود باشد، تا در صورت انتخاب، برای مراحل چاپ از آن‌ها استفاده شود. در صورت عدم ارائه، شرکت کننده از دور جشنواره حذف خواهد شد.

3- عکاسی ترکیبی، دستکاری شده، فتو مونتاژ، کلاژ یا عکس‌های دارای پاسپارتو، لوگو، واتر مارک (نشان‌دار) و هر گونه دخل و تصرف که سندیت عکس را مخدوش نمایند، ممنوع است و از مرحله داوری حذف خواهند شد. شرکت کنندگان فقط می‌توانند در محدوده اصلاح رنگ و نور و برش (crop) عمل نمایند.

4- ارائه عکس به‌صورت رنگی یا سیاه سفید اختیاری است.

5- برش در عکس بایستی طوری باشد که بتواند قابلیت چاپ در سایز 50×70 سانتی‌متر را داشته باشد (عکس‌هایی که این کیفیت چاپ را نداشته باشند، از مرحله داوری حذف خواهند شد).

6- عکس‌های ارسالی ( شامل آنالوگ و دیجیتال) می‌بایست با ضلع بزرگ 2500 پیکسل و حداکثر حجم 3 مگابیت ارسال شوند. در صورت انتخاب بایستی فایل اصلی عکس‌ها، برای چاپ در سایز بزرگ (مطرح شده در بند 7) نزد عکاس وجود داشته باشد.

7- فرستنده عکس، عکاس و صاحب آن عکس محسوب می شود. در هر مرحله‌ای از جشنواره که خلاف این موضوع برای برگزار کننده محرز گردد، شرکت کننده از دور مسابقه خارج خواهد شد، و مسائل قانونی متوجه آنان خواهد بود. در نتیجه تمامی مسئولیت، برعهده ارسال کننده است.

8- برگزار کننده، حق استفاده از عکس های پذیرفته شده را در رسانه های چاپی و تصویری مانند، تیزر، بروشور،انتشارات، کتاب، فیلم و یا در فضای مجازی مربوط به جشنواره و سایر موارد فرهنگی خود، با ذکر نام عکاس را برای خود محفوظ می دارد. و چنانچه درآمدی از این راه حاصل شود، مطابق ضوابط، حق التألیف به صاحب اثر پرداخت خواهد شد.

امتیازات به شرکت کنندگان

1-  اهدا تندیس صدو بیستمین سال نکوداشت تاسیس پردیس ،گواهی و جوایز نقدی به نفرات اول تا سوم

نفر اول 30،000،000 ریال                        نفر دوم 20،000،000 ریال                 نفر سوم 10،000،000 ریال

2-صدور گواهی شرکت در جشنواره مبنی بر پذیرفته شدن عکسهای برتر

3- راه یافتن عکس منتخب در نمایشگاه از سوی دبیرخانه جشنواره

4- ذکر نام مولف در کتاب و نمایشگاه

 

 

زمان و مکان برگزاری جشنواره

جشنواره در آبان ماه ( 24 لغایت 26 )، در فضاهای مناسب هنری و فرهنگی پردیس متناسب با کمیت و کیفیت جشنواره برگزار می شود. دریافت فرم ثبت نام